Biorezonans Nedir?

70 li yıllarda, Alman hekim Dr. Morell hastaların vücudundaki ya da maddelerdeki elektromanyetik titreşimleri tedavi amaçlı kullanabileceğini düşündü. Mühendis Morell ve Raschke ile, MORA Aleti (MOrell & RAschke) adını verdikleri bir cihaz geliştirdiler.

Bu fikir daha da geliştirilerek bilgisayar teknikleriyle optimize edildi ve BICOM (BÎo-COMmunication) adıyla piyasaya sürüldü. O günden bugüne dek piyasada teknik olarak birbirinden farklı çok sayıda tedavi cihazı geliştirildiyse de hepsi aynı temel prensibe dayanmaktadır. Nasıl piyano çalmak için sadece piyano almak yeterli olmayacaksa her cihazın başarısı da bunun gibi, kullanıcısı ve onun eğitimi ile sınırlıdır.

Cihaz daha başlangıç yıllarından itibaren destekleyici allerji tedavisinde kullanıldı. Bir çok terapistin tecrübesi ve yaratıcı fikirleri ve teknik gelişimin şaşırtıcı hızı sayesinde Biorezonans yöntemiyle Allerji tedavisi bugünkü yüksek standardına ulaştı.

Bu gelişim ve binlerce hasta tecrübesi sayesinde bugün allerjileri %80’in üzerinde bir başarı yüzdesiyle tedavi etmek mümkün olabilmektedir.

Biorezonans prensibini anlayabilmek için biraz ileri gitmeliyiz.

Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız